15-lecie PGK Spółka z o.o.

03.06.2011

W tym roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Spółka z o.o. obchodzi jubileusz 15-lecia powstania Spółki, która została powołana do życia w dniu 28 czerwca 1996r. poprzez przekształcenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śremie. 

Jest to szczególna okazja aby wszystkim pracownikom Spółki podziękować za codzienny trud.  Wyniki jakie firma osiąga dają dużą satysfakcję a ambitne plany mówią o dużym potencjale przedsiębiorstwa. Udoskonalamy i wprowadzamy nowe usługi, podbijamy trudne rynki  zaznaczamy swoją obecność w całym powiecie śremskim oraz gminach : Zaniemyśl, Czempiń ,Krzywiń i Kórnik.

O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Kościele pw. NMP Wniebowziętej odprawiona przez ks. Proboszcza Andrzeja Zielińskiego, w której wzięli udział pracownicy Spółki wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście.

Na spotkaniu z okazji jubileuszu Prezes Zarządu podziękował burmistrzom Panu Krzysztofowi Łożyńskiemu i Panu Adamowi Lewandowskiemu  za wspieranie naszych codziennych  i  strategicznych działań.

Ich poparcie przełożyło się m.in. na :

  • przekazanie  nam Targowiska Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej oraz Składowiska Odpadów Komunalnych w Mateuszewie,
  • przekazanie działki pod budowę Pawilonu przy ul. Malczewskiego,
  • w przygotowaniu jest przekazanie działki pod budowę Stacji Sprężania i Tankowania CNG przy ul. Staszica,
  • współudział w budowie kompostowni, która  mieści się na składowisku ,
  • poparcie organizacji mechanicznej obróbki odpadów dzięki czemu uiszczamy znacznie niższe opłaty a zaoszczędzone środki  zostają i są przeznaczane na kolejne inwestycje oraz  pomoc w rozwijaniu selektywnej zbiórki  odpadów - kosztownej i nieopłacalnej ale bardzo ważnej.

Zaprezentowane zostały również dwa filmy. 
Jeden z nich nakręcony specjalnie na jubileusz 15-lecia dotyczy obecnej sytuacji Spółki i przedstawia zakres działalności. 

Drugi film nakręcony przez telewizję Poznań – dotyczy osiągnięć ekologicznych Spółki, obejmuje plany z zakresu ochrony środowiska (emitowany był 3-krotnie w telewizji PTV w programie „Szkiełko i Eko”).

Zachęcamy do obejrzenia filmów.Wieczorem w Auli Jana Pawła II święto uczcili pracownicy Spółki, gdzie po prezentacji w/w filmów i podziękowaniach Prezesa za wieloletnią pracę na rzecz Spółki przy muzyce zespołu GREEN bawili się do białego rana.