Brąz Wojciecha Kolańczyka w Mistrzostwach Polski Juniorów

22.01.2018


Rozegrane w Piekarach Śląskich Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 zgromadziły 120 najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do podium był Wojciech Kolańczyk. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził swoje możliwości w eliminacjach grupowych, które spokojnie przebrnął. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował  w fazie pucharowej.

W pierwszej rundzie Wojtek zdecydowanie, bo 15:7 pokonał Oskara Parandowskiego (UKS Bielany Warszawa). W drugim pojedynku rywalem Wojtka był Sebastian Śmieja. Rywalizacja ze szpadzistą z Radlina zakończyła się  po niespełna trzech minutach zwycięstwem podopiecznego Leszka Drobińskiego 15:8. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki nie zwalniał tempa i  w kolejnej rundzie pokonał 15:9 Bartosza Kitlińskiego z Olimpu Lubin. W pojedynku ćwierćfinałowym rywalem Wojtka był  Jan Kardaszewicz. Szpadzista  Piasta Gliwice również nie stanowił dla zawodnika z Manieczek poważnej przeszkody i po kilku minutach zszedł z planszy pokonany 15:5.

Sposób w jaki Wojciech Kolańczyk zapewnił sobie medal Mistrzostw Polski jest znakomitym dowodem klasy podopiecznego Leszka Drobińskiego. W półfinale rywalem Wojciecha Kolańczyka był Damian Michalak. Początek spotkania zdecydowanie należał do szermierza Piasta Gliwice, który prowadził już 8:3. Podopieczny Leszka Drobińskiego mozolnie odrabiał straty i po drugiej rundzie doprowadził do wyniku 13:14. Niestety Wojtkowi nie udało się zadać wyrównującego trafienia i po chwili zszedł z planszy pokonany 15:13. Damian Michalak  w finale pokonała 15:14 Wojciecha Lubienieckiego i zdobył tytuł mistrza Polski. Wojciech Kolańczyk natomiast zajął trzecie miejsce i obronił- brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

- Mam świadomość klasy sportowej reprezentowanej przez Wojtka i dlatego jechaliśmy do Piekar Śląskich z nadziejami na medal. Dobrze, że udało się zrealizować te ambitne plany. Marzeniem wszystkich uczestników turnieju jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Wojtek od 2015 roku zdobył pięć takich medali. Do dwóch złotych, jednego srebrnego dodał w tym roku drugi brązowy. Wojtek jeszcze w przyszłym roku będzie startował w kategorii juniorów i ma szanse na poprawienie tego wyniku - powiedział trener Leszek Drobiński.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii LINK