Kolejna inwestycja Spółki - VOLVO

30.12.2010

W miesiącu grudniu br. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. zakupiło samochód ciężarowy marki VOLVO FES z zabudową do wywozu nieczystości stałych z pojemników o pojemności od 110 do 1100 l. firmy ECO-CEL.
Samochód VOLVO to nowoczesne rozwiązania technologiczne chroniące środowisko naturalne. Przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach terenowych i doskonale sprawdza się w sektorze usług komunalnych. Stosunkowo zwarta konstrukcja podwozia sprawia, że pojazd idealnie sprawdza się w wąskich miejskich uliczkach, jest bardzo zwrotny co ułatwia dojazd do pojemników z nieczystościami u klienta.
Wyposażenie pojazdu zapewnia komfort pracy kierowcy oraz załogi, gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Zabudowa do wywozu nieczystości stałych to jedno z najlepszych rozwiązań technologicznych do zbiórki odpadów. Skrzynia ładunkowa o pojemności ok. 16m3 z dużym współczynnikiem zgniotu odpadów zapewnia możliwość załadunku odpadów z dużego obszaru. Takie rozwiązania to zmniejszenie ilości kursów na składowisko odpadów a więc i oszczędność kosztów eksploatacji. Wprowadzenie nowego samochodu – śmieciarki do taboru Spółki to gwarancja sprawnego i terminowego odbioru nieczystości od mieszkańców. Zakup śmieciarki został dokonany ze środków własnych Spółki.