Targowiska zastępcze - przebudowa

07.07.2014

Już za półtora tygodnia nastąpią zapowiadane zmiany w funkcjonowaniu targowiska miejskiego. Dziś podajemy najważniejsze informacje, które pozwolą wszystkim korzystającym z targowiska przystosować się do nowych warunków.

Zapamiętajmy - od poniedziałku, 14 lipca, nie będzie można korzystać z dotychczasowego targowiska. Jest to, jak wielokrotnie informowaliśmy, związane z jego przebudową i modernizacją.Na czas trwania przebudowy zostaną zorganizowane dwa targowiska zastępcze.

Kupcy przeniosą się na targowisko przy ulicy Staszica oraz drugie targowisko zastępcze usytuowane przy zbiegu ulic Kilińskiego i Grunwaldzkiej.

Targowisko przy ulicy Staszica funkcjonować będzie w środy i w soboty dla wszystkich kupców, którzy handlują artykułami przemysłowymi i chemicznymi. Ci sami kupcy w pozostałe dni mogą przejść na targowisko zastępcze przy ulicy Grunwaldzkiej - Kilińskiego. To targowisko będzie czynne cały tydzień, od poniedziałku do soboty. Tu będzie można sprzedawać i kupować artykuły spożywcze, rolne. Sprzedawać będą tam kupcy, którzy dziś handlują na straganach, tak zwanych "blaszakach" oraz ci, którzy handlują z popularnych "szczęk".

Targowiska będą czynne, tak jak obecnie, czyli od wczesnego rana do późnego popołudnia. Stanowiska na targowiskach zastępczych będą wyznaczane po położeniu betonowych płyt. PGK wytyczy linie stanowisk oraz numery.

W lipcu przedsiębiorstwo nie będzie pobierało opłat rezerwacyjnych. Te zostaną wprowadzone od sierpnia, na nowych warunkach.

Zarząd przedsiębiorstwa zdaje sobie sprawę z pewnych utrudnień i niedogodności wynikających z przebudowy targowiska, jednak nie sposób było ich uniknąć. Nie można było przebudowywać targowiska "na raty" i dlatego konieczne było przeniesienie wszystkich kupców i ich klientów na nowe miejsca. Inaczej się po prostu nie da, a zastosowane rozwiązanie jest w tej sytuacji optymalne.

ZAPAMIĘTAJ!!!
  • Targowisko przy ulicy Staszica funkcjonować będzie w środy i w soboty dla wszystkich kupców, którzy handlują artykułami przemysłowymi i chemicznymi.
  • W pozostałe dni kupcy będą mogli sprzedawać swoje towary na targowisku przy ulicy Grunwaldzkiej - Kilińskiego
  • Targowisko przy ulicy Grunwaldzkiej - Kilińskiego będzie czynne cały tydzień, od poniedziałku do soboty. Sprzedawać będą tam kupcy sprzedający artykuły spożywcze i rolne także, którzy dziś handlują na straganach, tak zwanych "blaszakach" oraz ci, którzy handlują z popularnych "szczęk".
  • Targowiska będą czynne, tak jak obecnie, czyli od wczesnego rana do późnego popołudnia
  • Przy targowisku przy ulicy Staszica zostanie zorganizowany parking.