APEL DO MIESZKAŃCÓW

Podobnie jak wiele innych sektorów gospodarki, również branża komunalna podczas stanu epidemii, zmaga się z wieloma problemami, między innymi brakami kadrowymi. Wiadomo, że w tym wyjątkowym czasie priorytetem jest zachowanie ciągłości odbioru odpadów, ponieważ jest to podstawowy element funkcjonowania każdego miasta.
Dlatego prosimy Państwa o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. Apelujemy o zastosowanie się do kilku dobrych prostych praktyk, które bardzo pomogą pracownikom odbierającym odpady.

  1. OGRANICZMY REMONTY, GENERALNE PORZĄDKI

Powstrzymajmy się na ten czas od prac, które mogą generować odpady wielkogabarytowe.

  1.  OGRANICZENIE WYTWARZANIA BIOODPADÓW

Zrezygnujmy z koszenia trawników, porządków w ogrodach – odbiór bioodpadów jest dla pracowników bardzo obciążający fizycznie.

  1. PRZEMYŚLANE ZAKUPY!

Wszyscy wiemy, ile zepsutej żywności trafia do kosza!

  1. ZMNIEJSZENIE OBJĘTOŚCI ODPADÓW

Zgniatanie butelek i opakowań z tworzyw sztucznych, składanie papierowych kartonów.

Pamiętajmy najważniejsze w tym czasie jest zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi. Inne sprawy schodzą na drugi plan. Zachowujmy się odpowiedzialnie.
Pracownicy firm odbierających odpady nie mogą pracować zdalnie – im również obok innych służb należy się wdzięczność i podziękowania. Potrzebują Waszego wsparcia w tym trudnym czasie!

Pracownicy PGK w Śremie Sp. z o.o.

PGK Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

biuro@pgk.srem.pl 61 28 30 511

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Polityka prywatności