Dzień 16 września 2015 roku  na długo zapisze się w pamięci śremskich handlowców – otwarto ogromną inwestycję Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. – Targowisko Miejskie w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej.

Prace rozpoczęły się latem 2014 roku i trwały 14 miesięcy. Z założenia w projekcie wykorzystano stal, beton i cegłę. Cegłę głównie aby scalić wszystkie budynki zgromadzone wokół targowiska – Kupiec, Odys oraz Pasaż. Również kolorystyka wykorzystująca trzy kolory – grafit, szary beton i ceglasty. Już na poziomie koncepcji Targowiska widzieliśmy jak interesujący będzie to obiekt – skromny, a zarazem wysmakowany. Mamy nadzieję, że ta przestrzeń spodoba się mieszkańcom i stanie się ulubionym miejscem zakupów.

Obecnie po modernizacji sprzedawcy mają do dyspozycji 59 boksów handlowych.
Przy wejściu od ul. Orzeszkowej znajduje się budynek główny z pomieszczeniami handlowo-biurowymi. Obiekt posiada oszkloną wiatę  o powierzchni 1800 m2, , która chroni część targowiska przed deszczem, śniegiem oraz słońcem. Na terenie targowiska znajdują się ogólnodostępne przebieralnie i  toalety oraz 8 tysięcy mgładkiej nawierzchni z drogami i polami handlowymi.

Znalazło się tu ogrzewanie ekologiczne z pompą ciepła (do ogrzewania budynku wykorzystywana  jest bezpłatna energia pozyskana ze źródeł odnawialnych),  i najnowocześniejsze rozwiązanie problemu odpadów i nieczystości. Na targowisku zainstalowano całkowicie szczelne kontenery podziemne na odpady komunalne oraz makulaturę. Pozbywamy się jednocześnie uciążliwych w tym miejscu owadów i zapachów.

Zastosowano tu też oświetlenie najnowocześniejszej, energooszczędnej technologii HBLED. Oświetlenie zewnętrzne LED zapewnia wyjątkowo dużą wartość luminacji przy niewielkim poborze energii elektrycznej. 7 lat wcześniej Spółka wprowadziła podobne energooszczędne rozwiązania na wszystkich swoich obiektach.
Łączny koszt przebudowy Targowiska Miejskiego wyniósł ponad 10 mln zł. połowa tej kwoty pochodziła ze środków własnych Spółki, zaś pozostałe 5 mln zł z kredytu długoterminowego. Inwestycję wsparł również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przekazał 400 tys. zł na instalację pompy ciepła w budynku głównym.

Targowisko Miejskie w Śremie to nowoczesne miejsce otwarte na wszystkie formy handlu, które ma służyć polepszeniu warunków pracy sprzedawców oraz zwiększyć komfort dokonywania zakupów.

PGK Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

biuro@pgk.srem.pl 61 28 30 511

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Polityka prywatności