Historia naszego przedsiębiorstwa ma ponad sto lat i sięga 1895 roku.

 

Oprócz oczyszczania miasta zajmowaliśmy się również dystrybucją gazu i wody, budownictwem mieszkaniowym i administracją mieszkań komunalnych. Przejściowo prowadziliśmy hotel, pralnię, łaźnię miejską, szalety, rzeźnię. Obecnie poza wywozem odpadów dbamy o wygląd Śremu (pielęgnacja zieleni miejskiej), zajmujemy się również usługami pogrzebowymi, obsługą targowiska miejskiego, diagnostyką i naprawą pojazdów.
Z biegiem lat i przemian w kraju, zmieniały się nazwy i przynależności naszego przedsiębiorstwa. Po połączeniu ZGM z MPGK (1968 r.) po raz pierwszy zaistnieliśmy jako Miejskie PGKiM. Ostatecznie od 28 czerwca 1996 r. nasza pełna nazwa brzmi: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śremie Spółka z o.o.
W tym czasie gazem, wodą i gospodarką mieszkaniową zajmowały się już inne przedsiębiorstwa. Nazwa jednak pozostała...

 

Przedsiębiorstwo dziś

Aby nazwa była adekwatna do rodzaju świadczonych usług 4 listopada 2008 roku Przedsiębiorstwo po raz kolejny zmienia nazwę na Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Spółka z o.o. Pod naszym zarządem jest między innymi Zakład Pogrzebowy „Nekros”(dawniej „Charon”) z siedzibą przy ulicy Parkowej 6 oraz Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów przy ulicy Parkowej 6. Szczegóły znajdziesz w naszej Ofercie.

PGK Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

biuro@pgk.srem.pl 61 28 30 511

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Polityka prywatności