Zasady postępowania w razie śmierci bliskiej osoby:

 

Jeżeli zgon nastąpił w domu:

  1. W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza dzwoniąc pod nr telefonu 999 lub 112 (z telefonów komórkowych). Obowiązkiem lekarza jest stwierdzenie czy nastąpił zgon.
  2. Następnie zawiadamiamy wybrany przez nas Zakład Pogrzebowy.
  3. Lekarz po stwierdzeniu zgonu wypisuje „kartę zgonu”, która  będzie podstawą do wystawienia „aktu zgonu” w Urzędzie Stanu Cywilnego. Stwierdzenie zgonu jest podstawą do przetransportowania zwłok.
  4. Ciało przewozi wybrany zakład pogrzebowy do własnej chłodni lub do kostnicy miejskiej.
  5. Należy zadzwonić i umówić się z wybranym zakładem pogrzebowym na spotkanie celem omówienia szczegółów ceremonii pogrzebowej.

 

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu:

  1. W chwili powiadomienia przez szpital o śmierci  należy wybrać zakład pogrzebowy i skontaktować się z nim w celu uzgodnienia procedury odbioru zwłok.
  2. W szpitalu należy odebrać „kartę zgonu”, która będzie podstawą do wystawienia „aktu zgonu” w Urzędzie Stanu Cywilnego.
  3. Należy skontaktować się z wybranym przez siebie zakładem pogrzebowym, z którym ustalimy szczegóły pogrzebu.

 

PAMIĘTAJMY !!!

Rodzina MA PRAWO WYBORU każdej firmy pogrzebowej, która zajmie się pochówkiem.
Często „życzliwe” podpowiedzi kogoś z personelu szpitala czy prosektorium sugerujące „co masz dalej robić” lub „gdzie się udać” wskazujące tylko jedną firmę pogrzebową NIE SĄ DLA TYCH OSÓB BEZINTERESOWNE!!!
PGK Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

biuro@pgk.srem.pl 61 28 30 511

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Polityka prywatności