Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwający od 16 do 22 września br. promuje ekologiczne formy transportu minimalizujące szkodliwy wpływ na środowisko. Hasło tegorocznej edycji akcji to: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

 

PGK w Śremie Sp. z o.o. przykłada dużą wagę do działań mających na celu poprawę środowiska naturalnego. Obecnie spółka posiada w swojej flocie 8 pojazdów zasilanych paliwem LNG/CNG. Za pomocą tych samochodów zbierane są odpady w pojemnikach i workach (śmieciarki), kontenerach (hakowce) oraz transportowane są odpady z punktów przeładunkowych na instalacje (ciągnik siodłowy z ruchomą podłogą).

 

W 2015 r. PGK oddało do użytku Stację LNG/CNG w Mateuszewie. Była to pierwsza ogólnodostępna stacja tego typu w środkowo-wschodniej Europie. LNG/CNG to paliwa ekologiczne, ponadto napędzane nimi silniki pracują ciszej. Dzięki temu pojazdy na LNG/CNG mogą być wykorzystywane do odbioru odpadów i zamiatania ulic w porze nocnej.
Eksploatowane przez spółkę samochody zasilane tym paliwem wydatnie podnoszą jakość życia mieszkańców.

PGK Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

biuro@pgk.srem.pl 61 28 30 511

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Polityka prywatności