18 stycznia 2015 r. odbyła się konferencja prasowa mająca na celu promocję wykorzystania gazu ziemnego w naszych samochodach komunalnych oraz zaprezentowanie nowoczesnych nowo zakupionych aut. Gośćmi spotkania byli min.  Hanna Grunt Prezes  WFOŚiGW w Poznaniu,  Artur Bartosiewicz i  przedstawiciele Firmy IVECO Poland,  Tomasz Bartoszewicz i Kamil Stefaniak przedstawiciele firmy PTM, Karol Wieczorek  i Jakub Musiał z firmy Criogas,  Grzegorz Jurga z firmy DUON z Wysogotowa k. Poznania, Grzegorz  Bryszewski reprezentujący firme ASF,  Joanna Sarbak specjalista odpowiedzialny za zarządzanie jakością i środowiskiem w naszej firmie.

Prezes PGK Paweł Wojna przedstawił  historię oraz plany zakupów samochodów zasilanych CNG i LNG, Budowy Stacji Tankowania LNG/CNG. W drugiej części Spółka zaprezentowała dziennikarzom nowo zakupione samochody wsparte pożyczką z WFOŚiGW – Iveco Stralis  do zbiórki i transportu makulatury szkła i tworzyw sztucznych napędzany zarówno CNG jak i LNG. Samochód wyposażony w nowoczesną naczepę z ruchomą podłogą (walking floor). Drugim prezentowanym samochodem był  hakowiec z dźwigiem bocznym HDS do opróżniania pojemników typu dzwon.

Omawiano walory ekonomiczne i ekologiczne samochodów napędzanych metanem. Dziś po Śremie porusza się 5 aut tego typu które są własnością PGK. W ciągu najbliższych 10 lat będą one dominować i stanowić będą 90 % wszystkich jeżdżących pojazdów w przedsiębiorstwie. Samochody tankowane są własnymi urządzeniami do sprężania gazu z sieci.

W  konferencji brali udział dziennikarze m.in. z fachowych pism motoryzacyjnych z całego kraju m.in. Transport Technika Motoryzacyjna, Samochody Specjalne, Redakcja 4 Trucks.

PGK Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

biuro@pgk.srem.pl 61 28 30 511

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Polityka prywatności